وبلاگ

سیستم روغنکاری خودرو

در داخل موتور خودروی شما ، روغن موتور سه نقش اساسی بازی می کند: روانکاری ، خنک کنندگی و تمیز کردن. عدم توجه به هر یک از این سه مورد، می تواند عواقب عمده ای برای موتور داشته باشد. قبل از اینکه بتوانیم نقش سنسور(فشنگی) فشار روغن را درک کنیم ، باید درک کنیم که روغن در داخل موتور چگونه کار می کند.

روغن به عنوان خنک کننده و روان کننده

از دید خنک کاری موتورخودرو بسیار داغ می شود. بیشتر اتومبیل ها با استفاده از مخلوطی از آب و ضد یخ ، معروف به خنک کننده، سیستم خنک کننده اصلی هستند. خنک کننده در اطراف موتور گردش می کند و از طریق مسیرهای تعبیه شده در موتور برای این منظور، این وظیفه را انجام می دهد. در هنگام چرخش مایع خنک کننده گرم می شود و از این طریق مقداری گرما از موتور خارج می شود. سپس به رادیاتور وارد می شود ، جایی که روی یک سطح بزرگ پخش می شود تا بتواند با جریان هوای ورودی از فن یا پروانه خنک شود.

با این حال ، مایع خنک کننده نمی تواند داخل موتور برود. آب روان کننده ای ضعیف است و با روغن مخلوط نمی شود. به همین دلیل از روغن برای خنک کردن داخل موتور که در آن خنک کننده نمی تواند استفاده شود نیز استفاده می شود. برای روغن کاری، روغن باید تمام سطحی را که اجزای آن ممکن است با هم تماس داشته باشند را بپوشاند. بنابراین در قسمت بزرگی از داخل موتور پخش می شود. مساحت سطح در انتقال حرارت بسیار مهم است. هرچه سطح پوشش داده شده بزرگتر باشد ، گرمای بیشتری نیز جذب می شود. در این روش روغن موتور قبل از ریزش در داخل کارتر روغن که در آن خنک می شود ، گرمای زیادی را از داخل موتور خارج می کند. برخی از موتورهای با کارایی بالا فقط برای این منظور از یک واحد اختصاصی به نام کولر روغن استفاده می کنند.

روغن به عنوان تمیزکننده

سرانجام ، روغن های موتور مدرن حاوی مواد افزودنی هستند که به آنها در تمیز کردن موتور کمک می کند. بدون این مواد شیمیایی تمیز ، یک دوغاب سیاه روی سطوح داخلی جمع می شود که دو مشکل را ایجاد می کند. ابتدا مانع جریان روغن می شود و بنابراین فشار روغن را کاهش می دهد. دوم ، مساحتی را که روغن با آن در تماس است را کاهش می دهد و بنابراین باعث کاهش مقدار گرمای دریافتی توسط روغن می شود. ممکن است یک موتور آنقدر داغ شود که قطعات آن به هم جوش داده شوند. این پیامد وخیم فقدان روغن یا پایین بودن فشار روغن است. بیشتر روغن موتورها به دلیل ساخته دست بشر بودن به عنوان روغن مصنوعی شناخته می شوند. عمده روغنها از پایه روغن معدنی ساخته شده اند. روغن مصنوعی خالص بسیار گران است و فقط در کاربردهای خاص صنعتی استفاده می شود. با این حال ، از آنجا که روغن و کاربرد آن بسیار مهم است، تلاش شود تا از بهترین روغن استفاده شود. برای صرفه جویی در چند تومان، یک روغن مصنوعی ارزان قیمت انتخاب نکنیدزیرا موجب می شود تا در دراز مدت هزینه های بیشتری را بپردازید.

پمپ و سنسور (فشنگی) روغن موتور

برای این که این سیستم به درستی کار کند، روغن باید تحت فشار باشد. روغن باید به سرعت حرکت کند. نگه داشتن روغن تحت فشار مقاومت لازم را برای روانکاری قطعات متحرک فراهم می کند. فشار باعث می شود تا نیروهایی که اجزای موتور را با اتصال به یكدیگر حرکت می دهند، از بین نروند و یا کاهش نیابند. همچنین روغن باید جابجا شود تا اطمینان حاصل شود که می تواند گرمای کافی را خارج کند.

با گردش روغن توسط پمپ روغن خودرو ، اطلاعات فشار روغن از طریق سنسور(فشنگی) فشار روغن موتور اندازه گرفته می شود. این سنسور بررسی می کند که آیا فشار در حد توصیه شده سازنده است و سیگنال را به نمایشگر فشار روغن و یا چراغ هشدار فشار روغن در داشبورد می فرستد تا به راننده اطلاع دهد که مشکلی وجود دارد یا شرایط عادیست.

هرگونه مشکل مربوط به فشار روغن پایین باید فوراً برطرف شود. هنگامی که فشار روغن توسط نمایشگر پایین نشان داده می شود هرگز با اتومبیل خود را حرکت نکنید و آن را بلافاصله خاموش کنید. اگر نسبت به شرایط فشار روغن خودرو شک دارید حتما نظر یک مشاوره حرفه ای را بخواهید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.