[vc_row][vc_column width=”1/5″][/vc_column][vc_column width=”3/5″][vc_column_text text_larger=”no” css=”.vc_custom_1596060227095{border-radius: 2px !important;}”]سالها قبل وقتی وارد حوزه تامین قطعات خودرو شدیم درک زیادی از بزرگی این بازار نداشتیم. مانند خیلی از جوانان اطلاعات عمومی محدودی در مورد چند مدل معروف و بین المللی مانند بنز و ب ام و و چند ماشین اسپرت و سوپر اسپرت مانند پورشه، فراری و لامبورگینی داشتیم. دانسته هایمان در حد به قول مشهور آن موقع اسب بخار و صفر تا صد ماشینها بود! اما پس از مدتی از بزرگی این بازار و رقابت بین المللی برای سهم بازار بیشتر شگفت زده شدیم. این که صنعت خودرو یکی از صنایع زیربنایی است و قلب آن زنجیره تامین قطعات است. این که بین 12000 تا 18000 قطعه در قالب حدود 2500 مجموعه یک خودرو را می سازند. این که برنامه ریزی و اجرای دقیق تامین، تولید و کیفیت یک کارخانه خودروسازی چقدر اهمیت دارد. وظیفه شرکتهایی نظیر ساپکو، مگاموتور و سازه گستر که بازتعریفی از شرکتهایی چون سوژداک پژو بود دقیقا همین موضوع است. با مفاهیمی چون OEM به معنای قطعاتی که برای خط تولید و با استاندادهای خودروسازان تامین می شوند، OES قطعاتی که برای خدمات پس از فروش ارائه شده توسط خودروسازان تامین می شوند و After Market به مفهوم قطعاتی که توسط سایر تامین کنندگان برای خدمات پس از فروش تامین می شوند آشنا شدیم.

پس از ورود و آشنایی با حوزه خدمات پس از فروش عدم گردش صحیح اطلاعات فنی، کیفی و قیمت از مهمترین ضعفهایی بود که مشاهده شد. با هدف ایجاد یک زنجیره تامین و توزیع با ساختاری بر گرفته از استانداردهای کیفی و بهبود مستمر، امدادیدک در سال 95 ایجاد شد. وجود بیش از 25 میلیون دستگاه خودروی سواری آن هم در چند مدل محدود بازار خدمات پس از فروش و قطعات یدکی ایران را کاملا منحصر به فرد کرده است. تعداد بسیار زیاد فعالان این صنعت نشانگر گردش بالای نقدینگی و اهمیت آن در بازار کار است.

ماموریت امدادیدک علاوه بر عرضه قطعات با کیفیت و قیمت مناسب که عمدتا از تامین کنندگان خط تولید خودروسازان یا همان قطعات OEM تامین می شوند برای خرده فروشان قطعات یدکی، ارائه اطلاعات فنی، کیفی و بازرگانی تخصصی این حوزه نیز می باشد. از طریق بخش تماس با ما نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

OEM = Original Equipment Manufacturer , OES = Original Equipment Services

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/5″][/vc_column][/vc_row]